0212 280 86 86

Garanti Prosedürü


Garanti Süreci nasıl işlemektedir?

Parcamania.com'da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Bu firmalar cihazlara minumum 2 yıl boyunca(ürünün modeline ve ithalatçısına göre bu süre artabilir ) garanti vermektedir, bu süre zarfı içersinde ürünlerde meydana gelen teknik arızalarda Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.Müşterinin ürünü hatalı kullanmasından meydana gelen hatalar ücretsiz onarıma girmemektedir.

Yeni Alınan Ürünlerin Arızalı Çıkması

Ambajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer.

Yetkili servis ağı bulunan,ürünlerin değişimleri yetkili servislerce yapılmaktadır.bu sebepten ötürü ürünün parcamania.com’a gönderilmemesi direkt olarak yetkili servisler ile temasa geçilmesi gerekmektedir. Yetkili servis ağı bulunmayan ürünler için değişim talebinizi parcamania.com'a aşağıdaki şekilde ulaştırabilirsiniz. parcamania.com’a göndereceğiniz arızalı ürünler için muhakkak ürün arıza ve değişim formunu doldurmanız gerekmektedir.

Ürün arıza ve değişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formu arıza-iade departmanımıza ulaşacak ve kısa sürede kontrolleri yapılarak size bilgi verilecektir.

Yetkili servis ağı bulunmaya ürünleri parcamania.com’a gönderirken; ürünün eksiksiz ve tüm aksesuarları ile birlikte tam olmasına , ürünün üzerine veya kutusuna herhangi bir etiket veya başka bir cisimin yapıştırılmamasına , ürünün kutusunun mutlaka sağlam olmasına dikkat edilmelidir.Aksi takdirde ürün iadesi konusunda üretici ve ithalatçı firmalarla çeşitli sorunlar yaşanmaktadır.Tarafımıza ulaşan Yeni alınan arızalı ürünler için 2 tane farklı alternatif oluşmaktadır.Bunlar ; Yenisi ile değişim ve İadedir,Lütfen Ürün arıza değişim formuna istediğiniz alternatifi belirtiniz. Eğer ürününüzün başka bir ürün ile değiştirilmesini isterseniz öncelikli olarak ürünün arızasının üretici firma kaynaklı olduğu müşteri kaynaklı olmadığının tespiti yapılacak daha sonra ise ürünün stoklardaki durumuna göre yenisi ile değiştirilecektir.Ürünün o an için stoklarda bulunmaması nedeniyle ürünün hemen değişimi söz konusu olmayabilir.

Diğer alternatif olan ürünün bedelinin iadesinin talep edilmesinde ise ürün yine Üretici Firma veya distribütör Firma tarafından incelenecek üründe üretim hatası olduğu kullanıcıya bağlı bir hata olmadığı tespit edilirse ürünün bedeli derhal iade edilecektir

parcamania.com © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır