0212 280 86 86

sıkça sorulan sorular


Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik Ücretli midir?

Sitemize üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Üye olmadan da mağazamızı gezebilir üye olmadan da alışverişinizi yalpabilirsiniz fakat kampanyalarımızdan yararlanabilmeniz için üye olmanız gereklidir.

Neden Üye Olmalıyım?

Sitemize üye olduğunuzda üyelik ve teslimat adresi gibi bilgileriniz sizin için saklanacağından her siparişiniz sırasında aynı bilgileri tekrar girmek zorunda kalmazsınız. 

Avantajlı özel kampanyalarımızı görebilmeniz ve indirim fırsatlarından yararlanabilmeniz için de üye olmanız gereklidir. Üye olduğunuzda aynı zamanda ilgilendiğiniz ama o anda stoklarımızda olmayan ürünler yeniden stoklarımıza girdiğinde otomatik olarak haberdar edilmeniz mümkün olacaktır.

 

Ödeme Seçenekleriniz nelerdir?

Siparişini verdiğiniz ürünün bedelini aşağıda belirtildiği gibi 4 farklı şekilde ödeyebilirsiniz

1. Kredi kartı ile sipariş aşamasında ödeme yöntemi.

      Bu yöntemde ürün bedelini sipariş aşamasında , ödeme sayfası kısmında iken anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi kartlarından herhangi birisini seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde bir çok bankanın taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde güvenliğiniz SSL şifreleme yöntemi ile korunmaktadır. Kart verileri online olarak bankaca sorgulanmakta her hangi bir kayıt vs işlemi yapılmamaktadır, ayrıca arzu etmeniz halinde 3D güvenlik şifresi yöntemiyle de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

2. Paypal ile ödeme yöntemi.

       Paypal ödeme yöntemi;  dünyanın bir çok ülkesinde yıllardır yoğun biçimde kullanılmakta olup dünyanın en güvenilir ödeme yöntemlerinden birisi kabul edilir..Paypal ABD menşeili bir finans kuruluşu olup bu ödeme yöntemini seçtiğinizde direkt olarak paypal'ın kendi ödeme sayfasına yönlendiriliyorsunuz.Gerekli bilgileri girdikten sonra kredi kartınızdan paranın çekilme işlemi Paypal tarafından gerçekleştirilmektedir.

3. Banka havale/EFT yöntemi.

       Bu yöntemde isterseniz siparişinize ait ödemenizi banka havalesi yoluyla yapabilirsiniz. Sipariş işlemlerinizi “ödeme sayfasında iken” havale seçeneğini tercih ederek tamamladıktan sonra, belirtilen tutarı bankamız hesap numaralarına göndermeniz yeterlidir.Banka hesap numaralarımıza ulaşmak için lütfen tıklayınız   Siparişinizin en hızlı şekilde onaylanıp gönderilebilmesi için, lütfen havale işlemini tamamladıktan sonra havale bildirim formumuzu kullanarak bilgi veriniz.

Siparişi takip eden 5 iş günü içerisinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilmektedir.

Havale bildirim formuna buradan ulaşabilirsiniz

4. Kapıda Ödeme Yöntemi ( nakit yada kredi kartı ile )
 

       Ürün Siparişinizin bedelini ödemek için kapıda ödeme yöntemini tercih edersiniz ürün bedelini ister kredi kartınızla isterseniz nakit olarak kargo görevlisine yapabilirsiniz.

       Kapıda ödeme yönteminde sadece anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo Firması ile çalışmaktayız.Ödemenizi kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirebilmeniz için öncelikle bulunduğunuz yerleşim yerine Aras Kargo'nun teslimat yapıyor olması gerekmektedir.

       Bu yöntemde siparişini verdiğiniz ürünün bedelini ürününüzü  getiren kargo görevlisine nakit yada kargo görevlisinin beraberinde getirdiği seyyar pos cihazı vasıtasıyla kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.Kredi kartı ile yapılan ödemelerde taksitlendirme işlemi yapılmamakta olup ödeme tek çekim olarak  gerçekleştirilmektedir.

        Kapıda ödeme yönteminde tahsilat işlemi kargo firmalarınca  gerçekleştirdiğinden ötürü vermiş oldukları bu hizmet karşılığında kargo taşıma bedeli haricinde ekstra olarak  bir hizmet bedeli talep etmektedirler,İş bu bedel sipariş aşamasında faturanıza eklenecek olup fatura toplam rakamının haricinde kargo görevlisine her hangi bir tutar ödenmeyecektir

       Siparişinizi kapıda ödeme yöntemini seçerek vermek istiyorsanız Siparişinizi oluştururken ödeme işlemi bölümünde ödeme türü kısmında “ kapıda ödeme nakit , kapıda ödeme kredi kartı ile” seçeneklerinden bir tanesini seçmelisiniz.

       Sipariş işleminizi bitirdikten sonra müşteri hizmetlerimiz siparişin teyidi için tarafınızı arayacaklardır.Bu sebepten ötürü siparişinizi oluştururken size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası vermeniz önem taşımaktadır.Müşteri hizmetleri birimimiz siparişinizi telefonda teyid ettikten sonra siparişiniz yürürlüğe konulacaktır.


 

 

Siparişimi iptal edebilir miyim?

 

Vermiş olduğunuz siparişi ürün elinize geçmeden önce istediğiniz zaman sitemizde yer alan iletişim bilgileri kısmındaki “ iletişim formunu “ doldurarak iletişim formuna ulaşmak için tıklayınız veyahut bizi telefonla arayarak iptal edebilirsiniz.Siparişinizi iptal ettikten sonra firmamız önceden yapmış olduğunuz ödemeyi, on gün içersinde ; Havale/EFT yöntemiyle yaptıysanız Banka hesabınıza , Kredi Kartı ile yaptıysanız kredi kartınıza iade edilecektir.

Kredi kartına İade Prosedürü:

Alıcının iptal hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Firmamız bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra ,Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda,konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Üye işyeri yani firmamız ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade , Firmamız tarafından iadeye konu olan tutarın bankaya tek seferde ödemesinden sonra ,Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder

 

Siparişini verdiğim ürünü nasıl iade ederim?

 

Siparişini verdiğiniz ürünü 15 gün içersinde aşağıda yer alan şartlar dahilinde iade edebilirsiniz.

İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) ürün kullanılmış , montaj yapılırken zedelenmiş ve her ne sebeple olursa olsun tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ürün tarafınıza hangi kargo firması ile geldiyse idadesinide aynı kargo firması üzerinden yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda emin olduktan sonra sipariş vermelisiniz.

İade İşlemleri;

Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural ; öncelikli olarak sitemizde bulunan arıza / iade formunu doldurarak tarafımızı iade işleminden haberdar etmenizdir. Daha sonra www.parcamania.com düzenlemiş olduğu orijinal faturanın alt kısmında bulunan iade formunu doldurarak "Ürün arıza ve iade formuna ulaşmak için tıklayınız."ve faturanın tüm nüshaları ile birlikte ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir. (Ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız büyük önem arz etmektedir.)

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. İade işlemi onaylandığında size mail ile bilgisi verilecek ve isteğinize bağlı olarak ya yeni bir ürün gönderilecek yada ödemiş olduğunuz ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Ayrıca Bakınız ;Siparişimi iptal edebilir miyim?

 

Hangi Kargo Firmaları ile çalışıyorsunuz?

 

Firmamız siparişini verdiğiniz ürünlerin teslimatını Türkiye’nin her yerine kargo  vasıtası ile yapmaktadır. İstanbul’da bulunan şirket merkezine yakın noktada oturan müşterilerimiz ürünlerinin bedelini önceden ödemek kaydıyla gelip işyerimizden alabilmektedirler.

Kargo firması olarak Türkiye’de yaygın şube ağı olması sebebiyle Aras Kargo ile çalışmaktadır.Ne yazık ki Aras Kargo'nun yaygın şube ağı olmasına rağmen bazı küçük yerleşim birimlerine kargo hizmeti vermemektedirler. Aras Kargo’nun hizmet vermediği küçük yerleşim birimlerinde ise siparişlerinizi en yakın Aras Kargo şubesinden yada Aras Kargo nun teslimat yaptığı başka bir adres vererekten alabilirsiniz.

 

Ürünüm kutusu hasarlı ; ezilmiş ve deforme olarak tarafıma geldi. Yada içersindeki ürün hasarlı, Bu durumda ne yapmam gerekli?

Parcamania.com olarak Aras Kargo ve ile çalışmaktayız.Siparişini vermiş olduğunuz ürünler parcamania.com personeli tarafından kontrol edilerek ulaşım sırasında hasar görmesini önleyecek şekilde paketlenmektedir.Her ne kadar iyi bir şekilde paketlense de nadiren de olsa kırılacak eşyaların ( cam vs ) taşınması sırasında hasarlar olabilmektedir.

Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında ürünü teslim aldıktan sonra kurye görevlisinin gitmesine izin vermeden ürünün kutusunu açarakten ürünü kontrol ediniz.Üründe herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. ) Teslimat yapıldıktan belirli bir süre geçtikten sonra tutturulan tutanaklar hasar tazmini hususunda kesinlikle kabul edilmeyecektir. Aslolan teslimat yapıldıktan hemen sonra tutulan tutanaktır.Aradan belirli zaman geçtikten sonra tutulan tutanaklar firmamız ve kargo firmaları nezdinde değişim için geçerli değildir.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Her türlü iade işlemlerinizde lütfen ürün iade formunu ayrıntılı bir şekilde doldurunuz.

Ürün iade / Arıza bildirim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Örneğin ; Aras Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Aras Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.

Almış olduğumuz ürünler garantili midir?

Parcamania.com’da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Bu firmalar cihazlara minumum 2 yıl boyunca (ürünün modeline ve ithalatçısına göre bu süre artabilir ) garanti vermektedir.

Ayrıca Bakınız Garanti Süreci Nasıl İşlemektedir?

 

Garanti Süreci nasıl işlemektedir?

Parcamania.com'da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Bu firmalar cihazlara minumum 2 yıl boyunca(ürünün modeline ve ithalatçısına göre bu süre artabilir ) garanti vermektedir, bu süre zarfı içersinde ürünlerde meydana gelen teknik arızalarda Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.Müşterinin ürünü hatalı kullanmasından meydana gelen hatalar ücretsiz onarıma girmemektedir.

Yeni Alınan Ürünlerin Arızalı Çıkması

Ambajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer.

Yetkili servis ağı bulunan,ürünlerin değişimleri yetkili servislerce yapılmaktadır.bu sebepten ötürü ürünün parcamania.com’a gönderilmemesi direkt olarak yetkili servisler ile temasa geçilmesi gerekmektedir. Yetkili servis ağı bulunmayan ürünler için değişim talebinizi parcamania.com'a aşağıdaki şekilde ulaştırabilirsiniz. parcamania.com’a göndereceğiniz arızalı ürünler için muhakkak ürün arıza ve değişim formunu doldurmanız gerekmektedir.

Ürün arıza ve değişim formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formu arıza-iade departmanımıza ulaşacak ve kısa sürede kontrolleri yapılarak size bilgi verilecektir.

Yetkili servis ağı bulunmaya ürünleri parcamania.com’a gönderirken; ürünün eksiksiz ve tüm aksesuarları ile birlikte tam olmasına , ürünün üzerine veya kutusuna herhangi bir etiket veya başka bir cisimin yapıştırılmamasına , ürünün kutusunun mutlaka sağlam olmasına dikkat edilmelidir.Aksi takdirde ürün iadesi konusunda üretici ve ithalatçı firmalarla çeşitli sorunlar yaşanmaktadır.Tarafımıza ulaşan Yeni alınan arızalı ürünler için 2 tane farklı alternatif oluşmaktadır.Bunlar ; Yenisi ile değişim ve İadedir,Lütfen Ürün arıza değişim formuna istediğiniz alternatifi belirtiniz. Eğer ürününüzün başka bir ürün ile değiştirilmesini isterseniz öncelikli olarak ürünün arızasının üretici firma kaynaklı olduğu müşteri kaynaklı olmadığının tespiti yapılacak daha sonra ise ürünün stoklardaki durumuna göre yenisi ile değiştirilecektir.Ürünün o an için stoklarda bulunmaması nedeniyle ürünün hemen değişimi söz konusu olmayabilir.

Diğer alternatif olan ürünün bedelinin iadesinin talep edilmesinde ise ürün yine Üretici Firma veya distribütör Firma tarafından incelenecek üründe üretim hatası olduğu kullanıcıya bağlı bir hata olmadığı tespit edilirse ürünün bedeli derhal iade edilecektir.

parcamania.com © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır